SEO - Optimalizácia pre vyhľadávače

Nedarí sa vášmu webu prebiť konkurenciu? Chceli by ste sa dostať na vyššie pozície? S tým vám pomôže SEO – Optimalizácia pre vyhľadávače.
Dohodnime si konzultáciu zadarmo SEO - Optimalizácia pre vyhľadávače

Existuje mnoho faktorov, týkajúcich sa vašej stránky, ktoré vás brzdia alebo naopak vám vedia pomôcť v lepšom umiestnení. Už počas konzultácie vám ukážem najzávažnejšie nedostatky vášho webu. Taktiež si prejdeme vašu konkurenciu a jej silné a slabé stránky.

Analýza kľúčových slov

Ak budete mať záujem v spolupráci pokračovať, vytvorím vám Analýzu kľúčových slov. Je to dokument, ktorý obsahuje kľúčové slová, ktoré ľudia vyhľadávajú pri hľadaní vašich produktov či služieb. Obsahuje informácie o:

Samozrejme, takéto tabuľky vám spraví každý, kto má na webe napísané tri písmenká – SEO. Videl som kopu odborne vytvorených auditov, ktoré boli pre bežného človeka náročne napísané. Ja chcem, aby ste rozumeli tomu, čo čítate a aby to malo pre vás zmysel.

Ak vám už niekto v minulosti robil Analýzu kľúčových slov a nechápete ju, ozvite sa mi a rád vám pomôžem jej porozumieť. Okrem toho vám vytvorím sumár, ktorý ukazuje príležitosti, ktoré môžete získať, ak budete ďalej pracovať s touto analýzou.

Výhody analýzy kľúčových slov

Zvyčajne klientom odporúčam, aby zvážili aj kompletný SEO audit stránky k analýze kľúčových slov. Ten vám ukáže, kde má váš web technické alebo obsahové chyby.

Cena analýzy kľúčových slov sa stanovuje veľmi ťažko. Odvíja sa to hlavne od šírky vašej ponuky a teda analýza kľúčových slov pre eshop bude stáť viacej ako pre web s troma službami. Začínam pri 150€, avšak pri rozsiahlych eshopoch jej cena môže presiahnuť 600€.

SEO - Optimalizácia pre vyhľadávače

Kompletný SEO audit stránky

Je dokument, ktorý analyzuje rozličné faktory vašej stránky. Patria tam technické faktory: stavové kódy, presmerovania, kontrola robots.txt a mapy stránok a mnoho ďalších. Taktiež sú tam obsahové faktory, ktoré vám umožnia vidieť, kde ste nepoužili kľúčové slovo, či ste správne vyplnili meta údaje, či správne tvoríte podstránky a blogy a mnoho iných.

Cieľom kompletného SEO auditu je priniesť vám ucelenú správu o stave vášho webu. Okrem nedostatkov vám samozrejme napíšem aj možnosti riešenia problémov. Niektoré si možno budú vyžadovať zapojenie programátora vášho webu, na iné si postačíte sami.

Výhody SEO auditu

Aj v tomto prípade je nemožné určiť pevnú cenu za SEO audit. Kvôli jeho náročnosti sa môže pohybovať od 200 € pri menších stránkach až po 800 € pri rozsiahlych eshopoch s mnohými kategóriami a filtrami.

Ideme do toho?

Linkbuilding – Budovanie spätných odkazov

Jeden z TOP faktorov, ktoré určujú poradie webov vo vyhľadávaní je autorita webu. Tú vie web nadobudnúť viacerými spôsobmi, ale ten najhlavnejší sú spätné odkazy od autoritatívnych webov.

Najľahšie sa to dá vysvetliť na princípe akademických prác. Kvalitná práca má kvalitné citácie a zdroje odkiaľ čerpá informácie, ale ak je skutočne prínosná, tak má aj veľa zmienok v iných, neskoršie vytvorených prácach, ktoré na ňu odkazujú. Presne na tomto systéme bol založený Google.

Výhody získavania spätných odkazov

Linkbuilding má aj jednu nevýhodu – kým uvidíte výsledky, tak prejde aj niekoľko mesiacov. Niekedy totiž potrebujete veľké a silné portfólio odkazov na porazenie konkurencie.

Taktiež stojí najviac, pretože kvalitné weby nedávajú odkazy zadarmo. Cena spolupráce je v tomto prípade 500 €. Zabezpečí vám mesačne asi 2 články a približne 3 až 4 spätné odkazy. Peniaze budú použité na distribúciu textov k čitateľom (približne polovica rozpočtu) a pre copywriterov (autorov), ktorí vám texty napíšu.

Ideme do toho?

Ideme do toho?

Na začiatok si stačí dohodnúť konzultáciu, ktorá je zdarma a na ktorej sa zoznámim s vašou webovou stránkou, ukážem vám nedostatky a prejdeme si základy toho, čo je potrebné urobiť.
Dohodnime si konzultáciu zadarmo